ניהול נכסים – איך עושים את זה נכון

למה לבזבז זמן יקר על ניהול נכס שברשותנו או נכס בו יש לו דירה או משרד, למה שאנחנו נצטרך לקחת על עצמנו את כל האחריות, להיות בקשר עם בעלי מקצוע שונים ולהיות אחראים על גביית התשלום מדיירים שונים, אם אנחנו יכולים להפקיד את כל העבודה בידיים מסורות ואמינות של חברה אשר מתמחה בכך?
בשנים האחרונות יותר ויותר מבנים עוברים להיות מנוהלים על ידי חברות ניהול נכסים. חברות אלו מספקות לבעלי הנכס ולדיירים בו, מנהל עבודה מטעמם, צוות מקצועי, והם אחראים על כך שהנכס ינוהל כמו שצריך, מכל הבחינות. בצורה כזו, חוסכים לא מעט זמן, חוסכים עלויות, ומונעים לא מעט חיכוכים בין הדיירים וכאבי ראש מיותרים.
חברות ניהול נכסים, למעשה מחליפות את ועד הבית המסורתי. במקום שצוות מדיירי המקום ינהל את כל הפרוצדורות שקשורות לניהול המקום, אז בוחרים חברה חיצונית שתעשה זאת. יש לכך כמה יתרונות. ראשית, במבנה בו יש הרבה שוכרים, אז עדיף שחברה חיצונית תיקח אחריות על המבנה ולא דיירים שאין להם חלק במבנה וייתכן שמחר יעזבו אותו. שנית, במבנים מסחריים, אז באופן טבעי, יעדיפו בעלי הנכסים להשתמש בחברה חיצונית בשביל לא לבזבז זמן עבודה על התעסקות בדברים שקשורים למבנה.
אילו שירותים אנחנו נקבל מחברת ניהול נכסים
כל חברה מספקת סל שירותים מסוים, בהתאם ליכולות שלה וכן בהתאם לסכום שמציעים לה. מן הסתם, כל חברה מספקת שירות שמתאים לנכס בהתאם לצרכים שלו.
ברמת העיקרון, החברות מספקות שירותים בנושאים כגון: ניקיון, תחזוקה, אבטחה, גינון, תיקוני מעליות, תיקוני חשמל, ובמידה ואין לחברה יכולת לספק שירות מסוים, אז היא זו שיוצרת את הקשר עם צוות מקצועי חיצוני אשר מבצע את העבודה. דוגמא לכך אפשר למצוא בכל מה שקשור לשערים חשמליים, בעיות במערכות הגז או בעיות במערכות אחרות.
החברות מעסיקות צוות עובדים רחב, מקצועי, אשר כל אחד מתמחה בתחום מסוים וכן יש לחברות מנהלי עובדים, מנהלי צוותים שאחראים על ניהול העבודה בנכס ונמצאים בקשר ישיר מול נציגות של המבנה בכל הקשור לתחזוקה שלו.