הלוואות לעסקים חדשים – 5 דרכים להשגת הלוואה לעסק חדש

הקמת עסק חדש זה דבר לא פשוט. צריך הרבה אומץ בשביל זה, צריך חזון ובשביל לממש אותו צריך משאבים. במילים אחרות, צריך כסף.
ישנן דרכים כיצד להשיג כסף, הלוואות לעסקים חדשים. אך לפני שאנחנו נציג כמה מהן, חשוב להבין למה הקמת עסק חדש זה דבר לא פשוט, אפילו בימינו.
ראשית, התחרות בין העסקים היא קשה מאוד. בוודאי בעידן בו הצרכן יכול לפנות לאתרי אינטרנט בינלאומיים ולרכוש משם מוצרים שונים, ומנגד, ישנן רשתות חזקות שיכולות להציע מוצרים במחירים מוזלים מבלי להפסיד מזה.
שנית, הגורמים השונים שאמורים כביכול לעזור לעסקים קטנים, לא תמיד ממהרים לעשות זאת, בגלל הסיכונים המשמעותיים של תמיכה כזו. זו גם הסיבה, שבשביל לקבל הלוואה, צריך להציג תוכנית עסקית, צריך להציג ביטחונות, ערבויות, התנאים הם לא בהכרח נוחים, אך בסופו של דבר זה אפשרי, אם עובדים נכון אפשר לקבל הלוואה, תמיכה, ואז ניתן להתקדם הלאה.
5 דרכים כיצד להשיג הלוואה לעסק חדש
סוכנויות ממשלתיות – משרדי ממשלה שונים, בראשם משרד הכלכלה, פועלים לעידוד עסקים קטנים ולתמיכה בהם. למשל, הסוכנות לעסקים קטנים פועלת בין היתר בשביל לייצג אותם מול גורמים שונים וכן במטרה לספק להם הלוואות על פי הצורך, בין היתר בערבויות ממשלתיות.
גופים חוץ בנקאיים – ישנם לא מעט גורמים פרטיים, לא בנקאיים, אשר דרכם ניתן לקבל הלוואות בתנאים נוחים, זמינים ונגישים, על פי היכולות של כל עסק ועסק.
מענקים ומלגות – הכוונה למענקים מיוחדים שניתנים לעסקים בתחומים שונים, על ידי קרנות שונות שמבקשות לעודד עסקים קטנים באותם תחומים. אנחנו יכולים למצוא מענקים כאלה בתחומי ההייטק, ביו טכנולוגיה ועוד.
יזמים ומשקיעים – עסק חדש שחושב שיש לו מוצר יוצא דופן ומשמעותי ביד, יכול לפנות אל יזם אן משקיע פרטי ולעניין אותו בכך. תמורת מניות בחברה או הבטחה לרווחים עתידיים, הוא ירצה בוודאי לקחת חלק בתהליך. לשם כך הוא ילווה את הכסף שנדרש לצורך הצלחת הפרויקט.
בנקים – אף על פי שלא פעם הם מערימים קשיים, תמיד ניתן לפנות אליהם ולנסות לקבל הלוואה.