איך עושים מצגת

Business presentation on a laptop screen

בעבודה, לימודים, כנסים, אירועים פרטים, הרצאות , במגוון רחב של מקומות, בתקופות שונות ולעיתים אפילו מדי יום או מדי שבוע, אנחנו נצטרך לבנות ולהציג מצגת ולהעביר מסר מסוים, כזה או אחר. השאלה היא, כיצד עושים את זה.
בניית מצגת היא אומנות בפני עצמה, גם הצגתה בפני הקהל זה סוג של אומנות. לא כל אחד יודע כיצד לעשות את זה בצורה נכונה, באופן כזה שהקהל שעומד מולו יביע עניין וייהנה ממה שהוא מקבל. אם עושים את זה לא נכון, אנחנו עלולים לאבד מהר מאוד את הקהל ובמקרה כזה, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו הולכים לאיבוד בתוך הצגת המצגת שלנו, ולא נצליח להעביר את המסר שאנחנו מתכוונים.
לפני שנציג כמה טיפים איך עושים מצגת נכונה, חשוב להדגיש, אם אתם בונים מצגת בפעם הראשונה, תהיו מוכנים וערוכים לכך שזה יהיה קשה, לא פשוט וייתכן מאוד שאתם תפספסו את הרעיון אותו אתם מבקשים להעביר. מצד שני, אל תהססו לחזור על זה שוב ושוב, כך תוכלו להפיק לקחים, ללמוד, להתנסות בתהליך ולהצליח בפעם הבאה.

3 טיפים עיקריים לבניית מצגת בצורה נכונה:

טיפ ראשון – תעשו את זה קצר, מתומצת וברור. אף אחד לא אוהב להסתכל על מצגת במשך הרבה זמן. גם אם אתם צריכים למלא שעה, רצוי שהמצגת תהיה בנויה בצורה יחסית קלה וקצרה, כשאת מרבית המלל, תעשו את זה בעל פה.
טיפ שני – תעשו את זה קליל, פשוט, נוח, אל תחפשו דברים מורכבים מדי. תגרמו לקהל עניין, בין אם זה דרך הדברים שאתם מציגים במצגת ובין אם זה דרך הדברים שאתם אומרים במהלך ההרצאה.
טיפ שלישי – תנסו את המצגת על בני משפחה וחברים, תעמדו מול אנשים לפני כן ותציגו אותה, תקבלו ביקורות, ותתקנו בהתאם.